Saeimā nodibināta sadarbības grupa parlamentāriešiem vecumā līdz 40 gadiem

Pēc Saeimas deputāta (VL-TB/LNNK) Riharda Kola iniciatīvas, ar misiju stiprināt jauno parlamentāriešu lomu Saeimā un veicināt jaunāko paaudžu iesaisti politikā un Saeimas darbā, 21. septembrī Saeimā tika nodibināta sadarbības grupa …

Pēc Saeimas deputāta (VL-TB/LNNK) Riharda Kola iniciatīvas, ar misiju stiprināt jauno parlamentāriešu lomu Saeimā un veicināt jaunāko paaudžu iesaisti politikā un Saeimas darbā, 21. septembrī Saeimā tika nodibināta sadarbības grupa parlamentāriešiem vecumā līdz 40 gadiem. Par deputātu grupas vadītāju apstiprināts Rihards Kols, savukārt grupas “Parlamentārieši vecumā līdz 40 gadiem” vadītāja vietnieks būs Edgars Putra (ZZS).

Deputātu grupa nodibināta 2017. gada 21 septembrī, un to dibinājuši 11 Saeimas deputāti – Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Romāns Miloslavskis, Andris Morozovs (S), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Edgars Putra (ZZS), Edvards Smiltēns, Jānis Upenieks (V), Viktors Valainis (V) un Juris Viļums (LRA).

Kā norāda deputātu grupas izveides iniciators un jaunizveidotās grupas vadītājs Rihards Kols, jaunā deputātu grupa būs starppartiju platforma sadarbībai: “Grupas “Parlamentārieši vecumā līdz 40 gadiem” pamatideja balstās kopējā apziņā par nepieciešamību veidot uz Latvijas ilgtspēju un izaugsmi, nevis partiju nostāju vai ideoloģiju vērstu politiku. Ar šādas grupas palīdzību stiprināsim ne vien jaunāko deputātu iesaisti un darbību Saeimā, bet arī veidosim instrumentus un rīkus, ar kuriem nākamajām paaudzēm atvieglot ienākšanu politikā un veiksmīgi iesaistīties Latvijas politikas veidošanā.”

Viens no deputātu grupas mērķiem būs veicināt jaunu cilvēku iesaistīšanos politiskajos procesos. Grupas dibinātāji uzsver, ka jaunākās paaudzes iesaistīšanās politiskajās norisēs un politikas veidošanā ir nozīmīgs aspekts demokrātijas stiprināšanā un tās ilgtspējas nodrošināšanā. Ņemot vērā, cik ievērojamu Latvijas sabiedrības daļu sastāda iedzīvotāji vecumā līdz 40 gadiem, taisnīguma un demokrātiskās leģitimitātes principi pieprasa vairāk nekā tikai simbolisku jaunu cilvēku iesaisti un klātbūtni politikā – tā uzsvērts deputātu grupas dibināšanas dokumentos.

Grupa savus mērķus veicināt jaunu cilvēku iesaisti politikā un aktualizēt jautājumus, kas svarīgi iedzīvotājiem vecumā līdz 40 gadiem, plāno sasniegt, veicinot sadarbību starp jaunajiem parlamentāriešiem gan vietējā – Latvijas -, gan starptautiskā līmenī, tādejādi veidojot savstarpējās ideju un iniciatīvu apmaiņas un politiskās mijiedarbības platformu.

Dalīties