Aktuālākais Saeimas darbā šonedēļ

Joprojām nav rimušās diskusijas par Vienotības deputāta Ineša Boķa iesniegtajiem grozījumiem Imigrācijas likumā. Viss liecina, ka šādi grozījumi varētu tikt pieņemti, jo citas partijas jau iepriekš ir izrādījušas gatavību atbalstīt zemākus īpašumu cenu sliekšņus.

Foto: http://www.russkijmir.ru Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs un Vienotības deputāts Inesis Boķis Valmierā atklājot "Russkij mir" kabinetu

Foto: http://www.russkijmir.ru

Viņa piedāvājums paredz, ka dažādās Latvijas vietās, piemēram, Valmierā, no kuras kā reiz viņš ir nācis, varēs iegādāties līdz pat 3 īpašumus kopsummā par 50 000 eiro ar kadastrālo vērtību vismaz 8 000 eiro un pieprasīt uzturēšanās atļauju. Tātad runa vairs nav par ekskluzīviem īpašumiem, bet vistiešākā mērā tiks skarts tieši tas sektors, kurā šobrīd ir visvairāk darījumu pašiem Latvijas iedzīvotājiem. Īpašumu cenas atkal neadekvāti augs un visticamāk atkārtosies jauns nekustamo īpašumu burbulis. Pāris gadu laikā Latvija būs pilnībā izpārdota, visur būs nerezidenti un, sekojot Krimas scenārijam, Krievija varēs nākt aizstāvēt savu tautiešu tiesības.

Kā redzams, šis deputāts ir ignorējis drošības riskus, kurus skaidri paudusi gan Drošības policija, gan mūsu valsts Aizsardzības ministrs, jo līdz šim pašam brīdim viņš savus pretvalstiskos priekšlikumus nav atsaucis.

Likumsakarīgi, ka tieši šonedēļ Valsts kontrole paziņoja, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pretlikumīgi pagarinājusi uzturēšanās atļaujas ārzemniekiem. Neskatoties uz to, ka atļauju pieprasītāji nav iemaksājuši likumā noteikto nodokļu summu valsts budžetā, uzturēšanās atļaujas vēl uz pieciem gadiem viņiem ir pagarinātas, kas ir vēl viens kliedzošs iemesls, lai šo biznesu pēc iespējas ātrāk pārtrauktu.

Visbeidzot Nacionālā apvienība vēlas norādīt, ka šobrīd likums neaizliedz vienam 3. valsts pilsonim ar iegūtu uzturēšanās atļauju pārdot savu īpašumu nākamajam 3. valsts pilsonim, kurš arīdzan var pretendēt uz uzturēšanās atļauju sev un savai ģimenei. Tā rezultātā īpašumu apmainot nez cik reizes, peļņa nonāk nevis valsts budžetā vai pie Latvijas iedzīvotājiem, bet gan uz rokas pirkstiem saskaitāmiem nekutamo īpašumu spekulantiem, ko arī nesen apstiprināja raidījums “Nekā personīga”.

Tieši tāpēc Nacionālā apvienība plāno vēl vairāk ierobežot uzturēšanās atļauju tirgošanu, paredzot, ka atļaujas nevarēs iegūt, ja īpašumu iegādājas no cilvēka, kurš pats šādā ceļā ir ieguvis uzturēšanās atļauju.

Rīgas satiksmes biļešu tarifus nodot regulatora uzraudzībā

Ceturtdienas, 26.02. Saeimas sēdē tika skatīti vairāki būtiski jautājumi, no kuriem vēlētos izcelt tieši divus. Pirmkārt, grozījumus likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”, kas paredz, ka Rīgas sabiedriskā transporta tarifus turpmāk varētu noteikt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, nevis Rīgas dome kā līdz šim. Apzinoties pašreizējās Rīgas Domes vadības saimniekošanas stilu, tieši ar šādu priekšlikumu Nacionālā apvienība nāca klajā jau 2013. gadā, taču toreiz tas tika noraidīts. Ja priekšlikums būtu pieņemts pirms diviem gadiem, šodien mēs varētu izvairīties no diskusijām par ekonomiski nepamatotiem tarifiem, un visticamākais biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā būtu krietni zemākas.

LNO nosaukums

Otrkārt, vēlos izcelt grozījumus Latvijas Nacionālās operas likumā, kas paredz, ka turpmāk Latvijas Nacionālā opera juridiski mainīs nosaukumu uz Latvijas Nacionālo operu un baletu. Lai arī viedokļi par šo jautājumu Saeimā bija atšķirīgi, vēlos uzsvērt, ka nosaukuma maiņa atspoguļosies operas juridiskajos dokumentos, likumos u.c. Šo ideju iniciēja pati opera un baleta trupa to novērtēja ļoti atzinīgi. Protams, jebkura nosaukuma maiņa neizbēgami rada pretrunīgas diskusijas, taču šis jautājums starp iesaistītajām pusēm tika rūpīgi izvērtēts, un secināts, ka ieguvumi būs lielāki nekā iespējamie riski, tādēļ tika lemts par labu nosaukumu maiņai.

Dalīties