Atzīmēs 25.gadadienu kopš vietējo padomju deputātu balsojuma par Latvijas neatkarību

Šogad 21.aprīlī aprit 25 gadi kopš Vislatvijas Tautas deputātu sapulces sanākšanas, kur pēc Tautas frontes iniciatīvas tika virzīts lēmums par Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanu – „Aicinājums Latvijas PSR Augstākajai Padomei un Latvijas tautai”. Gadadienai veltītajā konferencē ar atklāšanas runu uzstāsies arī ministru prezidentes Laimdotas Straujumas parlamentārais sekretārs Rihards Kols.

Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību organizē konferenci „Vietējo padomju loma Latvijas neatkarības atgūšanā”, kuras mērķis ir novērtēt vietējo padomju deputātu pašaizliedzīgo darbu un ieguldījumu Latvijas valstiskās neatkarības iegūšanā.

Parlamentārais sekretārs Rihards Kols uzstāsies konferences atklāšanā ar svinīgu uzrunu, pēc Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša atklāšanas runas un muzikālā apsveikuma. Konferences atklāšanā piedalīsies arī Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Latvijas Tautas frontes bijušais priekšsēdētājs Dainis Īvāns un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Konferences programmā paredzēts runāt par jaunākajiem izdevumiem, kas veltīti Latvijas neatkarības atjaunošanai, kā arī atklāt mākslinieces Ievas Lapiņas izstādi par notikumiem 1990.gada 21.aprīlī stadionā „Daugava”. Konferencē ar ziņojumiem uzstāsies Tālavs Jundzis, Māris Pūķis, Artis Ērglis, Valdis Šteins. Pēc ziņojumu noklausīšanās paredzētas diskusijas un oficiālā pieņemšana.

 

Dalīties