“Jaunatnes Forums 2014” pulcē simtiem jauniešu

Biedrības “Jaunatnes Kompetences Centrs” organizētajā “Jaunatnes Forumā 2014” pulcējušies vairāki simti Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo jauniešu, piedalījušās arī amatpersonas un eksperti. Šis bijis pirmais šāda veida forums un tas sniedza jauniešiem iespēju veidot dialogu ar politikas veidotājiem, nevalstisko organizāciju un dažādu citu jomu pārstāvjiem.

Divu dienu garumā – 3. un 4. jūlijā – Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisinājas biedrības “Jaunatnes Kompetences Centrs” organizētais “Jaunatnes Forums 2014.

Šis bija pirmais šāda veida forums, vienkopus pulcējot Latvijas diasporu un Latvijā dzīvojošos jauniešus un valsts institūciju, nevalstisko organizāciju un dažādu jomu pārstāvjus, ar mērķi iedrošināt jaunatni nākt klajā ar saviem priekšlikumiem un risinājumiem tām problēmām, ar ko saskaras tieši jaunieši. Piedaloties foruma aktivitātēs – debatēs, darba grupās, semināros un paneļdiskusijās – foruma dalībnieki rada vairākus priekšlikumus, kas tiem palīdzētu kļūt konkurētspējīgākiem, efektīvāk pielietot savas prasmes un zināšanas un, vienlaikus, kļūt par atbildīgākiem sabiedrības locekļiem.

“Gan dalībnieku pārliecinoši pozitīvās atsauksmes, gan forumā rastie risinājumi liecina par to, ka šāda veida pasākumiem jākļūst par vismaz ikgadēju tradīciju. Jauniešiem ikdienā nepastāv iespējas tik brīvi un nepiespiesti komunicēt gan ar lēmumu pieņēmējiem, uzņēmējiem un dažādu institūciju pārstāvjiem – ir nepieciešams nodrošināt šo “saskares punktu”, lai jaunieši tiktu uzklausīti un viņiem aktuālās problēmas sadzirdētas,” komentē viens no “Jaunatnes Foruma 2014” organizatoriem un biedrības “Jaunatnes Kompetences Centrs” valdes loceklis Rihards Kols.

Forumā izveidotie priekšlikumi un rezultāti tiks apkopoti un publicēti “Jaunatnes Forums 2014” mājaslapā (www.jaunatnesforums.lv), kā arī rezolūcijas formā tiks iesniegti atbilstošajām valsts institūcijām.

“Ļoti nozīmīgs ir fakts, ka forumā rastajiem risinājumiem sekos arī reālas darbības – šī pasākuma mērķis nav vienkārša problēmu pārrunāšana, bet gan reālu, sasniedzamu risinājumu meklēšana. Tādi tika rasti un tiks iesniegti valsts institūcijām,” stāsta Rihards Kols.

“Jaunatnes Forumu 2014” organizēja biedrība “Jaunatnes Kompetences Centrs” sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Rīgas domi, Sorosa fonds-Latvija un Eiropas Latviešu apvienību. Foruma viesu un paneļdiskusiju dalībnieku vidū bija tādas personas kā Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Rolands Lappuķe, Latvijas Pilsoniskās alianses politikas koordinatore Inta Šimanska, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone, Rīgas domes jaunatnes lietu eksperte Sandra Biseniece, Sabiedrības integrācijas fonda direktore Aija Bauere un citi.

Dalīties