Kola uzruna Igaunijas konservatīvās tautas partijas kongresā

Mūsu igauņu brāļi un māsas! Vēlos nodot sirsnīgu sveicienu un apsveikt jūs ar neseno ievēlēšanu Igaunijas Riigikogu! Ir noiets salīdzinoši garš un ne no vieglākajiem posmiem, lai sasniegtu to kā ir šobrīd, un par šo ieguldīto darbu arī vēlos jums izteikt gandarījumu!

Gan mūsu, gan Igaunijas Konservatīvās tautas partijas attīstības ceļš ir ļoti līdzīgs un mums ir daudz kopīgā. Tāpat kā jūs, arī mēs savulaik bijām opozīcijā gan tādēļ, ka mums īsti nebija politisko domubiedru, taču tā bija iespēja “audzēt muskuļus” un šobrīd varam lepoties, ka izvirzāmies arvien vairāk valdībā.

Nacionālajai apvienībai arvien pieaug atbalstītāju skaits, katrās vēlēšanās palielinot mūsu deputātu skaitu. Pēdējā mūsu partijas kongresā partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars izteica prognozi, ka nākamajās vēlēšanās 2018. gadā mēs varam pretendēt pat uz 30-35 vietām Saeimā, ja vien gana aktīvi un neatlaidīgi strādāsim.

Pats svarīgākais ir pieturēties pie programmas un ieviest to praksē. Abas partijas iestājas par nacionālām un konservatīvām vērtībām, un mūsu pienākums ir stiprināt šīs vērtības Baltijas valstu līmenī. Kā redzams, sabiedrībā aug pieprasījums pēc šīm vērtībām, līdz ar to pieaug arī atbalsts partijām, kas šīs vērtības pārstāv. Tas apliecina, ka konservatīvisms un nacionālisms ir vērtības, kuras arvien dziļāk nostiprinās sabiedrībā.

Baltijas valstu ģeopolitiskā situācija ir ļoti līdzīga, tāpēc nevar iztikt bez sadarbošanās. Varu izteikt gandarījumu, ka līdz šim mūsu partiju starpā ir izdevusies sadarbība ikdienas darbā, bet nākotnē būtu nepieciešams strādāt pie kopējas sadarbības projektiem arī parlamenta līmenī. Jā, mēs esam noslēguši sadarbības līgumu, taču būtu jāsper nākamie soļi un jāveic konkrēti vidēja termiņa sadarbības projekti, paredzot konkrētus mērķus, piemēram, izstrādājot konkrētus aizsardzības priekšlikumus, kurus virzīt abu mūsu valstu parlamentos.

Tikai ar skaidru stāju un konkrētu rīcību var sasniegt mērķi.

Skatoties tuvākos notikumus mūsu valstīs, gan Latvijai, gan Igaunijai tuvojas simtgades svinības. Jau šobrīd jāsāk sadarboties pie simtgades svinību plāniem, paredzot arī kopējus pasākumus. Šobrīd Latvija pilda prezidējošās valsts Eiropas Komisijā pienākumus. 2017. gadā arī Igaunija tos pildīs, tāpēc varam piedāvāt palīdzību, gatavojoties šim atbildīgajam posmam.

Vēlreiz novēlu Jums panākumus, kopīgu darbu un lai izdevies šis kongress!

Dalīties