Kols: hibrīdkarš ir reāls apdraudējums

“Šodien mēs apzināmies, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jābūt vienotām, lai stātos pretī pieaugošajiem drošības apdraudējumiem, ar kuriem saskaramies. Hibrīdkarš ir viens no lielākajiem drošības izaicinājumiem”, Starpparlamentārajā konferencē par kopējo ārpolitikas un drošības politiku, vadot darba grupu par hibrīdkaru, uzsvēra Rihards Kols, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

Turpina Kols: “Šodien hibrīdkarš vairs nav teorija, bet gan reāls apdraudējums, lai iznīcinātu sabiedrību, salauztu sabiedrotos un sadalītu valstis. Krievijas agresija ir demonstrējusi visas šīs bīstamās izpausmes. Tajās redzama citas valsts suverenitātes vājināšana miera apstākļos; militārās aktivitātes maskējas aiz civilajiem nemieriem; informācija tiek izmantota par ieroci, lai nelabvēlīgā gaismā parādītu citas valsts nacionālās intereses. Hibrīdkarš ir iznīcinājis robežas starp civilo un militāro jomu.”

Vienlaikus Kols atgādināja, ka notiekošais nav kas fundamentāli jauns. Kols: “Tikai pirms dažiem desmitiem gadu Padomju Savienībā Valsts drošības komiteja pārvērta melošanu par zinātni. Komunisma laikā melošana balstījās uz iekšējo sašķeltību, uz ko Kremlis balstās arī tagad Ukrainā un, būsim godīgi, sašķeltība eksistē arī Eiropas Savienībā.”

Nobeigumā Kols uzsvēra, ka visu uzdevums ir no jauna mācīties to, kas ir bijis nepiedodami aizmirsts, agrākās mācības pārnesot jaunajā pasaulē, kur dominē augstās tehnoloģijas un sociālie tīkli.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

 

Dalīties