Kols pārstāv Latviju EuroNest Parlamentārajā asamblejā

No 16. marta līdz 18.martam Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols pārstāvēs Latviju EuroNest Parlamentārajā asamblejā Armēnijā, kurā tiks diskutēts par aktuālajiem jautājumiem cilvēktiesībās, enerģētikā, sociālajā aprūpē, ekonomikā saistībā ar ieviestajām Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju.

Rihards Kols uzstāsies atklāšanas sesijā ar runu, kurā informēs par aktualitātēm saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Asamblejā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāti un pārstāvji no Austrumeiropas partnerības valstīm – Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas, Armēnija un Ukrainas.

Paredzēts, ka 17. martā tiks prezentētas izveidotās EP un partnervalstu rezolūcijas dažādās jomās un diskutēts par aktualitātēm sankciju kontekstā, taču 18.martā Eiropas Komisārs Johanness Hāns dalīsies savā viedoklī par Austrumvalstu partnerību un partnerības attīstības iespējām, par ko tiks diskutēts arī Austrumu Partnerības samitā Rīgā. Tāpat ir arī paredzētas debates par Eiropas Savienības programmu vienlīdzību un to ietekmi uz dalībvalstīm. 18. marta dienas kārtība noslēgsies ar apskatu par Baltkrievijas darba grupas paveikto un 2015. gada darbības plāna pārskatīšanu.

Eiropas Parlamenta Delegācija EuroNest parlamentārajā asamblejā tika izveidota, lai veicinātu parlamentāro dimensiju Austrumu partnerībā — politikā, Eiropas Savienības sadarbībai ar austrumukaimiņiem, lai tuvinātos, izvairītos no jaunām atsvešinošām nostādnēm un slēgtu tālejošus asociācijas nolīgumus, tostarp veidotu padziļinātas un visaptverošas brīvās tirdzniecības zonas. EuroNest parlamentārajā asamblejā pašlaik ir 110 locekļi — 60 Eiropas Parlamenta deputāti un 10 no katras austrumu partnervalstīm: Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas. Politisku iemeslu dēļ asamblejā līdz šim nav bijis iespējams iekļaut Baltkrievijas delegāciju.

 

Dalīties