Mediju politikas nodaļa top

Mediju politikas nodaļas sastāvu Kultūras ministrija (KM) varētu nosaukt augusta vidū. Nepietiekamās intereses dēļ KM iepriekš nācās pagarināt pieteikšanās termiņu konkursam uz jaunajiem amatiem. Jaunajā nodaļā strādās trīs cilvēki – vadītājs, eksperts un juriskonsultants. Vortāls 7guru skaidroja, vai ir zināms, kāds varētu būt mediju politikas nodaļas sastāvs.

Iepriekš publiskajā telpā, tostarp, vortālā 7guru, jau izskanējusi informācija, ka nepieciešama jauna pieeja mediju politikai. Latvijā mediju vidū vērojama pārāk liela fragmentēšanās, kā arī dažu mediju saturs nav labvēlīgs, valstiski vērtējot mediju nostāju. Mediju politikas nodaļa nodarbosies ar to, lai radītu labvēlīgu  mediju vidi.

 KM parlamentārais sekretārs, Nacionālās apvienības politiķis Rihards Kols vortālam 7guru norāda, ka pašlaik noslēgusies pieteikšanās amata konkursam. Uz trīs vakantajām vietām – nodaļas vadītāja, eksperta un juristkonsultanta – pieteikušies attiecīgi trīs, astoņi un septiņi kandidāti. Kandidātu izvērtēšanai pašlaik tiek veidota vērtēšanas komisija, kuras sastāvā būs četri Kultūras ministrijas pārstāvji un viens ārējais eksperts. Komisija savu darbu varētu uzsākt jūlija beigās un amata konkursa rezultāti varētu būt zināmi ap augusta vidu.

R. Kols, atbildot uz jautājumu, kāpēc cilvēkiem nav interese pieteikties strādāt mediju politikas nodaļā, jo KM pat pagarināja pieteikšanās termiņu konkursam uz amatiem jaunajā nodaļā, norāda: „Iespējams, ka piedāvātais atalgojums par veicamo darbu nav gana konkurētspējīgs ar privātā sektora piedāvājumu, ņemot vērā darba slodzi un veicamo darbu apjomu. Taču konkrētas atbildes nav – aktivitāti amatu konkursos mēdz noteikt ļoti dažādi faktori.”

Dalīties