Pasaules latviešu mākslas centrs: Cēsīs esam atraduši ideālu mājvietu

Cēsis jau izsens bijusi viena no nozīmīgākajām kultūras pilsētām Latvijā, tāpēc Pasaules latviešu mākslas centra (PLMC) atklāšana tieši šeit ir likumsakarīga, muzeja atklāšanā sacīja Pasaules latviešu mākslas savienības (PLMS) valdes priekšsēdētāja Lelde Kalmīte.

“Cēsīs esam atraduši ideālu mājvietu,” uzsvēra Kalmīte, izsakot pateicību novada pašvaldībai par nākšanu pretī, atvēlot muzejam telpas Lielās Skolas ielas 6 arodskolas sienās un Cēsu izstāžu nama vadītājai Natai Livonksai par rūpēšanos par mākslas kolekciju.

Kā pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, pēc Kalmītes teiktā, Cēsis nu kļūs par vietu, kur satikties gan ārzemju latviešu māksliniekiem, gan mākslas baudītājiem. “Šodien esam iesējuši PLMC sēklu šajā skaistajā pilsētā – šodien šeit dāvinām Latvijai mūsu augošo kolekciju un šo muzeju,” norādīja PLMS vadītāja.

Viņa norāda, ka muzeja iekārtošanai bijuši vajadzīgi 100 000 ASV dolāru, daļu no kā bijis iespējams nosegt, pateicoties arhitekta Jāņa Ripas ģimenei, kas pārdošanai ziedojusi nekustamo īpašumu Latvijā.

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols pauda gandarījumu, ka pirms vairāk nekā desmit gadiem radusies ideja nu kļuvusi par realitāti. “Šie darbi nu jāiekļauj Latvijas kultūras bagātībās,” piebilda Kols, vienlaikus pateicoties Cēsu novada pašvaldībai par tālredzību, piešķirot telpas muzeja izveidei.

Arī Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe norādīja, ka jau pēc dažiem gadiem būšot redzams, cik pareizs šis lēmums būs bijis, jo “Cēsis kļūs par kultūras un diasporas centru”.

Cēsis esot aktīva pašvaldība, kas cīnās par tautiešu piesaisti savam novadam – gan ar muzeja atklāšanu, gan piedaloties “Vispasaules cēsnieku dienu” organizēšanā. “Šis nudien ir nozīmīgs brīdis. Cita tāda muzeja nebūs,” uzsvēra vēstnieks.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atklāšanā pauda prieku par to, ka vairāku gadu darbs nu vainagojies ar rezultātiem. “Kas lēni nāk, tas labi nāk,” piebilda Rozenbergs.

Pēc viņa teiktā, vislielākais gandarījums esot par to, ka nu Cēsīs ir jauns piedāvājums kultūras gardēžiem – cēsniekiem un novada viesiem – turklāt tas tikai papildināšoties, jo atvēlētas telpas arī citām diasporas mākslas organizācijām.

Dalīties