Rihards Kols piedalās Itālijas nacionālajā kultūras institūciju konferencē

Kultūras ministrijas (KM) parlamentārais sekretārs Rihards Kols 25. septembrī oficiālās vizītes Itālijā ietvaros Itālijas nacionālajā kultūras konferencē vēstīja par Latvijas prezidentūras prioritātēm un dalījās Latvijas labajā starpnozaru sadarbības praksē ikgadējās radošās darbības nedēļas „Radi!” ietvaros.

Latvijas Republikas Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols (no kreisās) un Itālijas kultūras mantojuma un tūrisma ministrs Dario Franceschini. Foto: Itālijas prezidentūra ES Padomē.
FOTO: 
http://italia2014.eu/en/news/photo/riunione-informale-cultura-foto/ 

 

Itālijas nacionālajā kultūras institūciju konferencē „Itālija un kultūra. Kultūras institūcijas valsts attīstībai” dalībnieki apsprieda inovāciju nepieciešamību ilgtspējas nodrošināšanā. 

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols izmantoja iespēju Itālijas kultūras institūciju pārstāvjiem pavēstīt par Latvijas labās prakses piemēru par veiksmīgu starpnozaru sadarbību kultūras un radošo industriju jomā – radošās darbības nedēļas „Radi!” pieredzi vairāku gadu garumā – pasākumu kopumu, kas veicina starptautisko sadarbību, labās prakses apmaiņu, kontaktu veidošanos un radošu risinājumu meklēšanu, iesaistot politikas veidotājus, uzņēmējus, izglītības iestādes, radošās sadarbības tīklus un vairākas ministrijas, kā arī aicināja klātesošos iesaistīties šajā iniciatīvā. 

Oficiālā vizītē uz Turīnu Itālijā Rihards Kols devās jau 24. septembrī, lai neformālajā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kultūras ministru sanāksmē apspriestu radošās ekonomikas un inovāciju potenciālu ES izaugsmes nodrošināšanā un kultūras ieguldījumu stratēģijas „Eiropa 2020” mērķu veicināšanā, kas vērsti uz gudru, ilgtspējīgu un iekļaujošu Eiropas Savienību. Viņš arī ES dalībvaltu kultūras ministriem vēstīja par pavēstītu par Latvijas prezidentūras prioritātēm kultūras jomā, kas ir saistītas ar kultūras pamatvērtību un pieejamību, kultūras mantojuma, mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību, kā arī radošuma pārneses efektu jeb kultūras un radošo industriju nozīmīgo ietekmi uz ekonomisko izaugsmi kopumā. 

Šobrīd Itālija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, bet 2015.gada pirmajā pusgadā pirmo reizi vēsturē šo pienākumu uz sešiem mēnešiem pārņems Latvija. 

http://www.km.gov.lv/lv/jaunumi/?news_id=5568

Dalīties