Skolēni atklāj Eiropas pēdas Latvijā

Par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, šogad Latvijas skolēni piedalījās konkursā “Eiropas pēdas Latvijā”, kura laikā tika meklētas vēsturiskas Eiropas ietekmes liecības Latvijā un atklāti līdz šim nezināmi fakti par Latviju.

5.decembrī ES mājā norisinājās skolēnu konkursa fināls, kurā tika noskaidroti labākie vēstures un Eiropas ietekmes pēddziņi starp Latvijas skolēniem. Pirmo vietu ieguva Daugavpils Krievu vidusskola – licejs komanda, otro vietu ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzija un trešajā vietā ierindojās Krāslavas Varavīksnes vidusskola.

Konkursa finālistus, piecas spēcīgākās komandas, šajā svinīgajā notikumā sveica Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, kurš norādīja, ka dalībnieki ir līdzdarbojušies Latvijas Prezidentūras notikumos:

 “Pateicoties Jūsu darbam un projekta laikā sagatavotajam video, šīs pēdas dzīvos arī turpmāk un sniegsies pāri Latvijas robežām!

Gaidāmā Prezidentūra mums visiem ir ārkārtīgi nozīmīgs laiks, jo Latvija būs tā vieta, kur tiks pieņemti visai Eiropai svarīgi lēmumi. Šie lēmumi būs aktuāli ne tikai Latvijas, bet arī Lielbritānijas, Vācijas, Itālijas, Luksemburgas un citu valstu iedzīvotājiem.

Prezidentūra ir ne tikai liela atbildība. Tas ir arī jaunu iespēju laiks, jo varēsim klātienē un ar mediju starpniecību daudz vairāk stāstīt par Latviju. Tas ir arī brīdis, lai mēs paši atvērtu plašāk durvis uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, iepazītu tās, atklātu ko jaunu!

Esmu pārliecināts, ka tieši šī dažādība, kas caurvij Eiropas Savienības valstu saimi, mūs bagātina. Kultūras, pieredzes, domu un uzskatu dažādība ir tā, kas liek apzināties pasaules unikalitāti un lielās iespējas. Vienlaikus dažādība mudina ar īpašu gādību izturēties pret atšķirīgo, kas mums kā valstij un mums katram kā personībai ir dots. Ir svarīgi šīs atšķirības apzināties, zināt par tām un rūpēties. Projekts “Eiropas pēdas Latvijā”, bija lielisks veids, lai Jūs to saistošā veidā darītu! 

Lai arī tiekamies finālā, mana pārliecība ir, ka katrs no jums ir uzvarētājs, jo kļūstot par “pēd-zini”, esat atklājuši jaunus līdz šim nezināmus faktus par Latviju un Eiropu.

Es Jums novēlu nepazaudēt šo jaunatklājēja garu, jo tieši tas palīdz virzīties uz priekšu un īstenot savus mērķus dzīvē!

Lai Jums veicas!” 

Dalīties